reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.359,99 0.011

Birsen Meriç “Fikri ve Vicdanı Hür Kız Çocukları Yetiştirelim!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Birsen Meriç “Fikri ve Vicdanı Hür Kız Çocukları Yetiştirelim!”
reklam

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırklareli Şube Başkanlığı, 100.000 kız öğrenciye öğrenim bursu sağlamak amacıyla çıktıkları yolda duyarlı vatandaşlardan yardım talep ettiğini açıkladı

ÇYDD Kırklareli Şubesi tarafından paylaşılan yazıda “ÇYDD olarak amacımız Türkan hocamızın vasiyetini yerine getirmek, yani 100.000 kız öğrenciye burs verebilir duruma erişmektir.

Bu ülkenin güzel insanlarıyla bunu başarabiliriz.

Ülkemiz zor günler geçiriyor. Böyle bir durumda hiçbirimizin karamsarlığa kapılmaya hakkımız yok. Buradan çıkmak için hepimizin inatla, inançla, sabırla çok çalışmamız gerekiyor. Biz bu amaçla Çağdaş Yaşam'da buluştuk. Elimizden geldiğince çalışıyoruz.

Biz Türkiye'nin değişik köşelerindeki 108 şubemiz yapacağınız desteklerle bunu başarmak, hatta birlikte çalışmak için sizleri bekliyoruz. Var mısınız?” denildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan ÇYDD Kırklareli Şube Başkanı Birsen Meriç “Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki kız çocuklarımız maddi yetersizliklerden dolayı okula gönderilmiyor. Elbette istisnai durumlar olarak görülsede bölgemizde de bu çeşit vakaların olduğunu görüyoruz. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, eğitim ve öğretim sürecindeki bireylerin hiçbir art niyetli kuruluşa bel bağlamak zorunda olmadan okutulmasını amaç edinmiş bir dernektir. Bu anlamda öğrencilerimizin özgür bireyler olarak, maddi zorluklar yaşamadan okullarını tamamlaması bizler için önemlidir. Fikri ve vicdanı hür kız çocuklarının yetiştirilmesi için başlatmış olduğumuz mücadele, bugün ülkemizin her köşesinde karşılık buluyor. Kırklareli başta olmak üzere Trakya bölgesinde de bu konuda örnek çalışmaları hayata geçiriyoruz. Bu yolda herkesin desteğine ihtiyacımız var. İmkanı olan vatandaşlarımızın bu konuda sağ duyulu olmasını diliyorum” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent