reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Koçarlı’daki sulama inşaatında dev borular döşeniyor

Yayınlanma Tarihi :
Koçarlı’daki sulama inşaatında dev borular döşeniyor
reklam

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde 146 bin 40 dekar tarım arazisinin sulamasına hizmet verecek olan çalışmalarda bölgeye getirilen devasa boruların montajı aralıksız devam ediyor.

Önemli tarım kentlerinden olan Aydın’da tarımsal sulama hizmetleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede ekipler Aydın’ın Koçarlı ilçesinde yapımına başlanan Aydın Koçarlı Bağarası Sulaması projesinde 2. kısım çalışmalarını gerçekleştiriyor. 146 bin 40 dekar tarım arazisinin sulanmasına hizmet edecek olan Aydın Koçarlı Bağarası Sulaması 2. Kısım işi dahilinde bölgeye getirilen devasa boruların da montaj çalışmaları hız kesmiyor.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Aydın’ın Koçarlı ve Söke ilçelerine bağlı birçok mahallede tarım arazilerini modern borulu sulama sistemi ile sulama imkanı sağlayacak olan Koçarlı Bağarası Sulaması 2. Kısım inşaatı işimizde devasa boruları montaj çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Söz konusu sulama inşaatının tamamlanmasıyla birlikte 146 bin 40 dekar tarım arazisi modern borulu sulama sistemi ile sulanacak olup, üretim faktörlerinin en iyi biçimde yükseltilmesi hedeflenmektedir” ifadeleri yer aldı.
İHA

Haber/Kaynak: Sınırkent