reklam
reklam
DOLAR 32,9652 % 0.2
EURO 35,4045 % 0.09
STERLIN 41,8607 % 0.18
FRANG 36,8969 % 0.13
ALTIN 2.465,00 % -0,18
BITCOIN 60.798,72 -2.399

Öğrenciler Sağlıklı Beslenme Konusunda Bilgilendirildi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Öğrenciler Sağlıklı Beslenme Konusunda Bilgilendirildi.
reklam

Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü sağlıklı beslenme konusunda vatandaşları bilgilendirmek için eğitim seminerlerine hız kesmeden devam ediyor

Eğitim seminerlerine son olarak Babaeski’de devam eden Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada “Babaeski ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Babaeski Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi öğrencilerine Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında ‘’Sağlıklı Beslenme’’ konusunda eğitim verilmiştir.2016-2017 eğitim- öğretim yılında anaokul, ortaokul ve liselere plan dahilinde eğitimler verilmeye devam edecektir” denildi.

Okul çağında ki çocukların sağlıklı beslenmeye daha fazla dikkat etmesi gerektiğini söyleyen yetkililer “Nüfusumuzun yaklaşık beşte birini oluşturan 15 milyon öğrenci yeni bir öğretim dönemine başlama hazırlığı içindedir. Öğrencilerin okul başarısı yanında, büyüme ve gelişmeleri ile sağlıklı beslenmeleri de çok önemli bir husustur. Okul çağı döneminde, öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamalarına ve ileriki yaşlarda sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmalarına destek olmak gerekir. Yapılan çalışmalarda, yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin dikkat sürelerinin kısaldığı, algılamalarının azaldığı, öğrenmede güçlük ve davranış bozuklukları çektikleri, okulda devamsızlık sürelerinin uzadığı ve okul başarılarının düşük olduğu ortaya konmuştur.

Aileler çocuklarının yalnızca okul başarılarıyla değil, onların büyüme ve gelişmelerini izleme ve sağlıklı beslenme davranışları geliştirmeleriyle de yakından ilgilenmeli ve kendi beslenme alışkanlıkları ile örnek olmalıdırlar. Öğrencilere temel beslenme bilgilerinin verilmesi, öğrenilen bilgilerin davranışa dönüştürülmesi, yanlış beslenme alışkanlıklarına zamanında müdahale edilmesi ve beslenme davranışları ile örnek olma konusunda, velilerin yanı sıra, öğretmenlere de önemli sorumluluklar düşmektedir” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent