reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SGK Emeklilik Belgelerini Elden Teslim Ediyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
SGK Emeklilik Belgelerini Elden Teslim Ediyor
reklam

Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde yeni başlayan uygulama ile Kurumdan emeklilik talebinde bulunan malul, muhtaç, şehit yakını ve sağlık sorunları olan vatandaşlarımızın emeklilik belgeleri evlerinde bizzat kendilerine teslim edilmeye başlandı.

Yeni uygulama ile özellikle dul, yetim, malul, hasta olan kişiler hem ziyaret edildi hemde  emeklilik işlemleri ile ilgili soruları ilk ağızdan cevaplandı.

         Evinde ziyaret edilerek Sosyal Güvenlik İl Müdürü Av. Tahsin HALCI tarafından belgeleri teslim edilen Gülçin AYDA, "Böyle bir şeyi rüyamda görsem inanmazdım." sözleri ile memnuniyetini ve şaşkınlığını dile getirdi.

         Yine evinde ziyaret edilen Kamile Aktoprak'ta yoğun kar yağışı altında evlerine kadar getirilen belgelerle maaşlarının bağlandığını öğrenmenin çok büyük mutluluk verdiğini ifade etti.

         Uygulama hakkında bilgi veren İl Müdürü Av. Tahsin Halcı, "Bundan sonra hastalık, malullük, muhtaçlık gibi nedenlerle zor durumda olan vatandaşlarımıza mümkün olduğunca evlerinde ulaşmaya çalışacağız. Hayatlarında bir defa yaşadıkları emekli olma sevinçlerini paylaşarak bir nebzede olsa sıkıntılarını hafifleteceğiz." dedi

 

Haber/Kaynak: Sınırkent