reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Tanzer Koç “Halkımız Bu Değişime ‘Evet’ Diyecektir”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
Tanzer Koç “Halkımız Bu Değişime ‘Evet’ Diyecektir”
reklam

Ak Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzer Koç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen anayasa değişikliği teklifi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Anayasa değişikliği çalışmalarının Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin istikrarı ve geleceği için önemli bir konu olduğunu ifade eden Koç “Halkımızın iradesini her alanda hakim kılacak bir anayasayı, halkımızla birlikte inşa ediyoruz” dedi.

 

Başkan Koç konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İktidara geldiğimiz günden beri halkımız; hükümetimizden, geçmişte kendilerine yapılan haksızlıklara son vermek için bizlerden öncelikle adalet beklemekte, kendilerine, değerlerine ve oylarına saygı gösterilmesini, kendilerinin hor görülmemesini, halkın iradesinin her alanda hakim kılınmasını, bunun için de siyasi iktidarın önünü açacak, başarılı olmasını ve istikrarın devamlılığını sağlayacak yeni bir anayasa ihtiyacını dile getirmektedirler. Halkımızın taleplerine ve ülkemizin içinde bulunduğu tarihsel ve toplumsal koşullara baktığımızda bu koşullar mevcut Anayasa’nın yenilenmesini zorunlu kılmaktadır. Bugün itibariyle demokratik ve özgürlükçü bir anayasa yapılmasının bütün koşulları vardır. Bunun için ihtiyacımız olan siyasi cesaret ve milli irade de hamd olsun mevcuttur. 1961 ve 1982 anayasaları askeri vesayetle oluşturulmuş, milletin bünyesine uymayan ve iradesini hiçe sayan, milleti sıkıntılara boğmuş, aynı zamanda siyasi iktidarın başarılı olmasını engelleyen birçok engellerle doludur. Kaldı ki milletimizin 1921 Anayasası hariç bugüne kadar kendi özgür iradesiyle bir anayasa yapamamış olması dahi, yeni bir anayasa yapılması için tek başına yeterlidir. 1982 Anayasası, yürürlüğe girdiği tarihten bugüne, sağcısıyla solcusuyla toplumun hemen tüm kesimlerince eleştirilmiş ve bu anayasanın köklü değişiklere tabi tutulması ya da yenilenmesi gerektiği ifade edilmiştir. Bu gün hükümetimiz halkımızdan gelen bu haklı talebi görmezden gelmemiş ve bu talebin gereğini yaparak üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Burada hükümetimize; siyasi partiler, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve halkımız destek sağlayarak, yeni, demokratik ve sivil bir anayasa yapımına yönelik geniş bir toplum desteğinin oluşmasını sağlamışlardır. Tüm bu kesimlere hükümetimiz adına ayrıca teşekkürlerimi arz ediyorum. Tabii sağlanan bu toplum desteğine rağmen bazı CHP ve HDP yöneticilerinin halkın iradesini hiçe sayarak takındıkları olumsuz tavrı da görmezden gelemeyiz. Bu konuda takdiri aziz milletimize bırakıyorum. Unutmayalım ki Anayasalar istikrar belgeleridir. Bundan dolayı bu anayasa değişimi; ülkemizin geleceği ve istikrarı için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Bugün hayata geçirmeye çalıştığımız Anayasa değişikliği, demokratik meşruiyeti olan, toplum desteği sağlamış, aziz milletimizin değerleriyle, arzularıyla ve istekleriyle örtüşen bir yapıya sahiptir. Bu anayasa değişimi mecliste müzakere edildikten sonra mevcut anayasanın mağduru ve sözün gerçek sahibi halkımıza götürülerek nihayete erdirilecektir. İnanıyorum ki ülkemizin geleceği ve istikrarı için milletimiz bu değişime evet diyecektir” dedi. 

 

Haber/Kaynak: Sınırkent