reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
Mirza ŞİRİN TÜM YAZILARI

Üçünce Kez Teknofest’e Katılacaklar

Yayınlanma Tarihi :
Üçünce Kez Teknofest’e Katılacaklar
reklam

Vize Namık Kemal Ortaokulu, Adana’da düzenlenecek olan Teknofest’e üç proje ile başvuruda bulundu.

Vize Namık Kemal Ortaokulu, teknoloji ve inovasyon alanındaki başarısını sürdürüyor. Okul, 2022 yılında bir proje, 2023 yılında iki proje ile başvurduğu Teknofest’e bu yıl da üç proje ile başvuruda bulundu. İlk olarak 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenen festivalin bu yıl yedincisi Adana’da gerçekleştirilecek.

Okul idaresi Teknofest başvurusu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Okulumuzdan Teknofest’e ilk olarak 2022 yılında bir proje, 2023 yılında iki proje ve son olarak bu yıl 2024’te 3 proje ile başvuruda bulunduk. İlk olarak 20–23 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleşen festivalin bu sene yedincisi Adana’da gerçekleşecektir.

Okulumuz Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Özge Taşar koordinesinde “Enkaz Tanımayan Deprem Robotu” projesiyle,  okulumuz Fen Bilimleri Öğretmeni Cenan Çekiç koordinesinde “Güneş Giren Evler” Projesi ve “ Güneş Aydınlatır” Projesi ile başvuruda bulundular.

Üçüncü kez başvurduğumuz bu yıl toplamda üç proje ile başvuruda bulunarak en çok projeyle başvuruda bulunduğumuz yıl oldu. Projelerimizin sahibi koordinatör öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz ayrıca okulumuzun Teknofest alanındaki başarısı için emek veren öğretmenlerimize teşekkür ederiz.”

Haber/Kaynak: Mirza ŞİRİN