reklam
reklam
DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.104.658 1.731
Mirza ŞİRİN TÜM YAZILARI

Umre Yolcuları Dualarla Uğurlandı

Yayınlanma Tarihi :
Umre Yolcuları Dualarla Uğurlandı
reklam

Pınarhisar Kurtuluş Camii’nde Umre yolcuları için uğurlama töreni düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla umreye gitmek üzere hazırlanan vatandaşlar, Pınarhisar Kurtuluş Camii İmam Hatibi Murat Torun’un rehberliğinde Merkez Kurtuluş Camii’nde bir araya geldi. Yatsı namazının ardından gerçekleştirilen duygu dolu bir törenle, umre yolculuğu başladı.

İmam Hatip Murat Torun’un liderliğindeki dualar ve ilahiler eşliğinde, umreye gitmek üzere hazırlanan vatandaşlar, kutsal topraklara yolculuk öncesinde manevi bir hazırlık yapma fırsatı buldular. Törene Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay’da katılım sağladı. Duaların ve ilahilerin eşliğinde yapılan bu uğurlama töreni, katılımcılar arasında duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, umre vazifelerini yerine getirmek için kutsal topraklara yola çıkan hemşehrilerini dualarla uğurladı.  Başkan Talay, ” Umre vazifelerini yerine getirmek için kutsal topraklara yola çıkan hemşehrilerimizi dualar ile uğurladık.  Rabbim sağ salim gidip gelmeyi nasip eylesin inşallah. Allah, umreye gitmeye niyet edip de gidemeyen vatandaşlarımıza da en kısa zamanda gitmeyi nasip etsin.” diyerek, umre yolcularına hayırlı ve güvenli bir yolculuk diledi.

 

Haber/Kaynak: Mirza ŞİRİN